یکشنبه, ۲۴ تیر , ۱۴۰۳
کانال فراخوان کنفرانسها و همایشهای کشور

آخرین مطالب
مطالب پربازدید
آخرین نظراترتبه بندی علمی دانشگاههای ایران
منتشر شده در دوشنبه، ۱۳ مهر، ۱۳۹۴ | ساعت 10:31 | کد خبر: 814 نسخه قابل پرینت

فراخوان مقاله دهمین همایش مجازی بین المللی تحولات جدید ایران و جهان

در پی برگزاری نه همایش بینالمللی گذشته و استقبال چشمگیر استادان و پژوهشگران ایرانی و غیر ایرانی برای بررسی و موشکافی تحولات و دگرگونیهایی که هر دم از این رهگذر، ایران و منطقه و جهان را درگیر خود ساخته و دولتها و کنشگران فرادولتی و فرودولتی را به تکاپو و چارهاندیشی انداخته است، همچنین همت کلیه دبیران و اعضای هیئت علمی تارنمای تحولات جدید ایران و جهان، ما را بر آن داشت تا ۱۰مین همایش بینالمللی از این دست اما همچون ۲مین-۹مین همایش، آن را در فروردین ۱۳۹۵ بصورت مجازی پیگیری کنیم.

فراخوان مقاله 10مین همایش مجازی بین‌المللی

فراخوان مقاله ۱۰مین همایش مجازی بین‌المللی

برگزاری همایش مجازی در ایران و جهان دیگر چندان تازگی ندارد و با توجه به رکود حاکم بر اقتصاد جهانی و مشکلات موجود در روابط سیاسی جمهوری اسلامی ایران با قدرتهای بزرگ و محدودیتهای ناشی از تحریمهای شورای امنیت سازمان ملل متحد، این شیوه برگزاری همایش کاربردیتر احساس شده و در جمعآوری مقالات و انتشار آنها کمک موثرتری کرده است. به ویژه که تعداد بیشتری از علاقمندان از گوشه و کنار جهان با دسترسی آزاد به این تارنما میتوانند از چکیدهها و مقالات منتشر شده در آن استفاده نمایند.

محورهای ۱۰مین همایش نیز همچون گذشته به دو رکن اساسی تقسیم میشود: تحولات جدید و ارتباط میان ایران و جهان. هر موضوعی که از نظر استادان و پژوهشگران در این دو قالب کلی جای گیرد از نظر برگزارکنندگان این همایش ارزشمند و مرتبط شناخته میشود. علاقمندان همچنین با ارسال پیشینه علمی خود میتوانند موضوعات دیگری را نیز پیشنهاد کنند که با گرمی مورد استقبال قرار خواهد گرفت. با این حال توصیه میشود به موضوعات و تحولات تاریخی پرداخته نشود مگر آنکه آثار آن بر وضعیت حاضر آشکار باشد و دیگر اینکه، موضوعات مربوط به جهان خارج از ایران به نحوی با ایران مرتبط گردد و این ارتباط در موضوع اصلی بحث گنجانده شود.

اهمیت این موضوع نه بدان خاطر است که ایران مرکز ثقل جهان یا در نقطه مرکزی جهان واقع باشد، بلکه بدین خاطر است که مرکزیت این همایش در ایران قرار دارد و برگزار کنندگان آن علاقمندند تا با همکاری پژوهشگران دیگر کشورها، ارتباط و پیوستگی امور و مسائل میان ایران و جهان پیرامون آن شکافته شود و فرصتی فراهم گردد تا پژوهشگران غیر ایرانی با ایران و مردم آن آشناتر گردند. شاید کمتر کسی باشد که از ایران باستان و منابع سرشار نفت و گاز و اشراف آن بر گذرگاه استراتژیک خلیج فارس آگاه نباشد اما بی شک بسیارند کسانی که با اوضاع کنونی و تحولات پیاپی در این کشور و منطقه و جهان که ناشی از آن باشد ناآشنا هستند و این فرصتی است تا از نزدیک درباره تحولات مختلف جدیدصورت گرفته در ایران و جهان و تأثیر و تأثر آن دو بر/از یکدیگر را مورد مطالعه قرار دهند و با ملاحظه جزئیات محورها و جدول زمانی همایش، نسبت به ارسال آثار ارزشمند خود از طریق رایانامه info@iranoworld.ir اقدام کنند.

لطفا در صفحات اجتماعی خود به اشتراک گذاشته و به سایر پژوهشگران اطلاع دهید...

یک پاسخ به “فراخوان مقاله دهمین همایش مجازی بین المللی تحولات جدید ایران و جهان”

  1. ممنون از اطلاع رسانیتون. موفق باشید